Ekibimiz

X
Av. Erkan TERCAN Daha Fazla
Av. Erkan TERCAN

Erkan Tercan bir kamu kurumunda yaklaşık 12 yıl çalışmış, bu suretle elde ettiği deneyimini 2010 yılından itibaren avukatlık yaparak özel sektör pratiği ile birleştirmiştir. Erkan Tercan İstanbul Barosu’nun yanı sıra, Amerika Birleşik Devletleri’nin New York Eyaleti Barosu’na da kayıtlıdır.
 
Avukatlık yaptığı dönemde yurt dışında da satışı gerçekleşen pek çok önemli şirketin halka arz süreçlerinde ve Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok kamu ve özel bankanın yurt dışı tahvil ve islami bir finansal araç olan kira sertifikası ihraçlarında çalışmıştır. Bunlara ek olarak birçok birleşme ve devralma projesinde yer almış, ayrıca halka açık şirketlere ve aracı kurum, portföy yönetim şirketleri gibi sermaye piyasası kurumlarına ticaret hukuku, şirketler hukuku ve sermaye piyasası hukuku konularında danışmanlık hizmetleri vermiştir. Finance Monthly adlı derginin 2013 M&A Ödüllerinde Sayın Tercan okuyucuların oyları ile yılın Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasaları avukatı seçilmiştir.
 
Erkan Tercan şirketlerin ilgili mevzuata ve kara para düzenlemelerine uyumu, risk gözetimi ve beyaz yaka suçları konularında bilgi ve deneyim sahibi olup, bu konularda eğitim, hukuki danışmanlık ve dava takibi hizmetleri vermektedir.
X
Av. Ece ILDIR Daha Fazla
Av. Ece ILDIR

İstanbul Hukuk Fakültesi mezunu olan Ece ILDIR Bilgi Üniversitesi’nde ekonomi hukuku yüksek lisansı yapmıştır. Özel bir bankada kurumsal davalar biriminde başladığı çalışma hayatına, yabancı sermayeli bir banka ile birleşme işleminin ardından başka bir bankaya geçiş yaparak danışmanlık biriminde Müşavir olarak devam etmiş ve sermaye piyasaları ve vergi uzmanlığı başta olmak üzere bankacılık ve şirketler hukuku konularında bankanın genel müdürlük birimleri ve şubelerine destek hizmetleri sunmuş, aynı zamanda çeşitlialanlarda uzmanlaşmasına devam etmiştir. Proje finansman, özel ve genel kredi sözleşmeleri, teminat sözleşmeleri, ISDA, ISMA, türev işlem, portföy yönetim, portföy saklama hizmetleri sözleşmeleri gibi bankacılık ve sermaye piyasaları işlem sözleşmeleri, opsiyon, varant, hissesenedi, DCD gibi sermaye piyasası işlemlerinden ve bankacılık hizmetlerinden kaynaklanan uyuşmazlıklar ve vergi davalarında uzmandır. İş davaları, gayrımenkul, tazminat, fikrimülkiyet davalarında oldukça deneyimlidir. Türkiye Bankalar Birliği’nde Ödeme ve Elektronik Para İhracı Mevzuat Çalışma Grubu Başkanlığı’nı yürütmüş olup ayrıca bu konuda çalışmaları bulunmaktadır. Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (‘JCI’) Avrasya Şube Başkanlığı, Dünya Başkanı Hukuk Danışmanlığı ardından Avrupa’dan sorumlu Birleşmiş Milletler ve Dış İlişkiler Temsilcisi olarak atanmıştır. Girişim ve Melek Yatırımcı networku ile olan bağlantısı ile start-up hukuku, finansal teknolojiler (fin-tech), girişim sermayeleri, crowdfunding, bireysel katılım sermayeleri konularında danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Kişisel Verilerin Korunması Mevzuatı Uyum Projeleri yürütmekte, şirketlere sektörel regülasyonlar kapsamında uyum projeleri hazırlayarak danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Uluslararası vizyonu, bankacılık, sermaye piyasaları ve vergi mevzuatı konusundaki 10 yılın üzerindeki uzmanlığı ile danışmanlık ve dava hizmetlerine çözüm odaklı bakış açısıyla proaktif bir yaklaşımla destek sunmaktadır.
X
Av.Özgür Topcu Doğan Daha Fazla
Av.Özgür Topcu Doğan

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Özgür TOPÇU DOĞAN, uzun yıllar özel bir Bankanın Hukuk Müşavirliği Danışmanlık Bölümünde 1. Müşavir Avukat olarak görev yapmıştır. Bankadaki çalışmaları esnasında, Bankanın Genel Müdürlük ve şubelerine destek hizmeti sunarak hukuki görüş hazırlama ve yasal mevzuata uyum çalışmalarını yürütmüştür.  Ayrıca, Bankadaki çalışması esnasında ağırlıklı olarak iş davaları olmak üzere, tüketici, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul ve idari yargılamadan kaynaklı davalarda oldukça tecrübe edinmiştir.
Türkiye Bankalar Birliği nezdindeki Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve alt yönetmelik çalışma gruplarında görev almış, anılan Kanun’un tasarı aşamasında Birlik nezdinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve de BDDK yetkilileri ile birlikte çalışmalar yürütmüştür.
Kurumsal çalışma hayatı sonrasında serbest avukatlığa başlayan Özgür TOPÇU DOĞAN, ağırlıklı olarak iş hukuku, finans, ticari uyuşmazlıklar, tüketici, idari yargı ve gayrimenkul hukuku alanında 17 yılı aşkın uzmanlığı ile hem danışmanlık hem de dava hizmetlerine yönelik çalışmalarını yürütmektedir.
X
Av. Ezgi Sivrikaya Daha Fazla
Av. Ezgi Sivrikaya

İstanbul Barosuna kayıtlı bulunan Ezgi Sivrikaya Tercan&Ildır Hukuk Bürosunda avukat olarak görev yapmaktadır. Lise eğitimini Kadıköy Kenan Evren Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. İngilizce ve işaret dili bilmektedir.
X
Filiz BAKIRHAN / Yönetici Asistanı Daha Fazla
Filiz BAKIRHAN / Yönetici Asistanı

Tercan & Ildır Avukatlık Ortaklığı’nda yönetici asistanlığı görevini sürdürmekte olan Filiz BAKIRHAN, 1987 yılında Konya’da doğmuştur. Kendisi orta öğrenimini İstanbul Osman Ülkümen Lisesi’nde başarıyla tamamlamış olup, Atatürk Üniversitesi Adalet Bölümü’ndeki öğrenimine devam etmektedir. Ayrıca kendisinin İngilizce, Daktilo, Halkla İlişkiler ve Podium 2012 Ticari Eğitim Programı eğitimlerini almıştır. Daha önce çeşitli kurumsal firmalarda misafir ilişkileri şefi ve yönetici asistanı olarak görev alan Filiz Bakırhan, ofis içi toplantı ve görüşme organizasyonları, raporlama ile genel iş takibi ve yönetiminden sorumludur.